Pintiracing

Képes beszámoló néhány hazai autóversenyről.

Rallysprint Orfű 2011.

A beszámoló nem éppen időszerű hiszen a verseny Márciusban volt,de akkor ez a weblap még nem létezett!Bepótolom a lemaradásom,és beszámolok arról a versenyről amire ebben az évben először kilátogattam.

Az első nap.

A verseny első napja a gépátvételé,és a pályabejárásé volt.Az első hazai rallyversenyre 125 páros nevezett.Itt volt 2010 abszolút magyar bajnoka Asi,az SWRC-ben vizétkedő Turán Frigyes a Kakuszi testvérek a Ford Fiesta S 2000-el.A gépátvételre szó szerint sorokban álltak a versenyzők,vagy megbízottaik.

Gépátvételre várva.

Aki sikeresen átment a gépátvételen az a szemerkélő esőben beszélgetett a rajongókkal,a szerelőivel vagy a versenyzőtársakkal.

Gépátvétel utáni várakozás.

Sok néző volt kíváncsi a mezőnyre,hiszen a téli álomból felébredő rally életre a sok versenyző mellett,sok rajongó is várt.

A második nap.

A versenynapon nem kegyelmezett az időjárás,hiszen szép nagy pelyhekben esett  a hó!Minden szakaszon nedves aszfalt,és didergő nézők várták a versenyzőket.

Turán Frici küzd az elemekkel.

A rajttól néhány kilóméterre sikerült egy jó kanyart találni,amit a nedves aszfalt még izgalmasabbá tett.Annak ellenére hogy az égiek nem kíméltek senkit,és még az előző napinál is cudarabb idő volt,szép számú nézősereg volt kinn a pálya mellett.Driftelésekben és megpördülésekben sem volt hiány,hiszen az első verseny ilyen körülmények között igazi kihívást jelentett.

Látványos driftelés.

A tempó szakaszról szakaszra egyre jobb lett,majd a verseny utolsó szakaszára elállt a hó is,a nézők nem kis örömére.

A hó már csak emlék.

A  pálya végig nedves maradt,a hó megszüntével csak a látási viszonyok változtak valamennyit.Az időjárásnak köszönhetően látványos verseny volt,ha még egy kicsit didergősre is sikeredett.A honi rally élet ezzel kezdetét vette,és bizonyára nem csak én bízom egy jó folytatásban.