Pintiracing

Képes beszámoló néhány hazai autóversenyről.

Ranga László emlékverseny.

A rallysprint hazai bajonságának Bakonyai állomása megemlékezik Ranga Lászlóról a hatszoros magyar rally bajnokról.

1957-2001

Ranga László hatszor nyerte meg a honi rally bajnokságot:1987-ben, 1988-ban ,1991-ben ,1992-ben, majd  1993-ban ,és végül 1994-ben!A legendás versenyző emlékére rendezték meg ezt a versenyt,a versenyen adakozás is volt.Pénzadományokat gyűjtöttek  a Tölösi Péter alapítványnak,amely adományokat gyűjt a leukémiás és daganatos betegségben szenvedő gyerekeknek.A versenyen a beteg gyerekek élményautózáson vettek részt ,és közelről megismerkedhettek   a versenyautókkal és a versenyzőkkel.

Beszámoló a versenynapról.

A verseny már zajlott mire kiértem a pályára.A céltól nem messze találtam egy jó kis kanyart,a hely sokaknak tetszett mert szép számmal voltak ebben a kanyarban.Leültem hát egy tölgyfa árnyékába ,és megnéztem az első gyorsasági végét.A záróautó után  jó tíz perccel már jött is a hangosautó bemondta a verseny állását,és már kezdődött is a következő szakasz.A mezőnyben természetesen ott autózott Ranga Péter is, bizonyítva hogy a vér nem válik vízzé!

Ranga Péter akcióban a 2. gyorson.

Akik az eredményért autóztak azok nagyon precízen tették a dolgukat,figyeltek az ívekre a kigyorsításra a féktávokra.Persze mint szinte minden sprint versenyen akadtak akik a nézőknek autóztak.Szép drifteket nagyon komoly füstölős fékezéseket mutattak be.

Örömautózás némi driftel.

A szakasz gyorsan lement ha jó információkat kaptam a sportbírótól,akkor 94 páros nevezett a viadalra.A nevezők száma elmaradt az Orfűi versenyétől,oda 125-en adták nevezésüket ennek ellenére jó pörgős rendezésű versenyt láthatott a kilátogatók népes serege.A harmadik gyorsot még megnéztem,aztán a szakasz végén elindultam a közeli Bakonyára megnézni a szervízparkot.

A szervízpark Bakonyán.

Ahogy az lenni szokott  minden szervízparkban zajlott az élet rendesen.A beérkező párosokat amit beálltak a csapatukhoz azonnal kérdezgették hogy mi jó,vagy mi nem mit állítsanak a kocsin.Voltak akik feladták a leckét a szerelőiknek,és komoly gonddal érkezdtek vissza az aktuális szakaszról.

Gondok a Skodával...végül csak beindult.

Akadt aki kereket cserélt volt aki a fékeken állított,vagy éppen a motort szerelte,és akadt akit főzni láttam ,elvégre egy éhes csapat rosszul teljesít.Nagy volt a nyüzsgés, sok néző tett látogatást a szervízparkban,akadt aki az egész családot kihozta, és a gyerekét fényképezte a versenygépek mellett.

Szép időben sok indulós pörgős versenyt láthatott aki kilátogatott a pálya mellé, vagy épp a szervízparkba.Ennél szebben aligha lehetett volna  megemlékezni egy legendás versenyzőről ,mint egy ilyen jó kis rally-val!!!